03.06.2024

HAFIZLIK İCAZET PROGRAMI

Müftülüğümüze bağlı Hilaliye Dülgeroğlu Yatılı Kız ve Şifa Hafızlık Kız Kur'an Kurslarımızda Hafızlık Eğitimlerini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından yapılan Hafızlık Tespit Sınavında Hafızlık Belgelerini alan 51 Hafize Öğrencimiz için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi. Programa Vali yardımcımız Burak Bozkurt GÜRSES,Diyanet İşleri Başkanlığı dini yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar doymaz, idari mahkeme başkanı İslam KAYA, Uşak Üniversitesi rektör yardımcısı Profesör Doktor Lütfi ÖZAV, Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dekanı Profesör Doktor Ali YILMAZ, il müftümüz Burhan ÇAKIR, Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Halil YÜCEL ve daha birçok misafirlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Hafize öğrencilerimizin sahnede yerlerini almaları ile başlayan program, saygı duruşu,İstiklal Marşı ve akabinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. İl Müftümüz Burhan ÇAKIR hocamız açış konuşmalarında; "hafızlık Kur'an'a karşı bir sevdadır Kur'an'a Sevdası olmayan Hafız olamaz Hafız olmak kolay bir süreç değil çalışma istiyor, gayret istiyor, sabır istiyor Elhamdülillah 51 Hafize kızımız bunları gerçekleştirdi. Ben hepsini tebrik ediyorum bu hafizelerimizin yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı hafizelerimizin anne babalarını tebrik ediyorum emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra misafirimiz Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar DOYMAZ hocamız günün anlam ve önemine istinaden konuşma gerçekleştirdi. Kendisi de hem Uşak'lı hem de Hafız olan hocamız Hafızlık yapan öğrencileri, hocalarını ve ailelerini tebrik etti. Hafize öğrencilerimize belgeleri ve hediyeleri programa katılan misafirlerimiz tarafından takdim edildi. Programa katılan Misafirlerimiz ile Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, Hafız öğrencilerimize hayatlarında başarılar dileriz.